Jak zwiększyć przyszłą emeryturę?

Zdecydowanie lepiej oszczędzać pieniądze poza domem, bo to mobilizuje i przynosi oczywiście odsetki. Pieniądze wkładane do „skarpety” bardzo łatwo wydać, bo przecież mamy tak wiele codziennych potrzeb. Jak więc się do tego zabrać? Proponujemy osobiście lub tez przez internet poszukać banku albo SKOK, które oferują nie tylko zwykłe lokaty terminowe, ale także wygodniejsze formy:

-Rachunki z możliwością dopłat do początkowej wpłaty. Wtedy, co pewien czas, gdy coś uzbieramy, możemy dopłacić do zgromadzonej już kwoty.

-Konta systematycznego oszczędzania, na które wpłaca się w wyznaczonym przez siebie terminie określoną kwotę co miesiąc, oczywiście na procent.

-Inną możliwością jest kupno obligacji państwowych, których nie trzeba po terminie wykupywać. Można je po terminie przedłużać na następny okres np. aż do emerytury. Podobnie da się postąpić ze zwykłymi lokatami bankowymi- przedłużać po dopisaniu odsetek.

-Warto także rozważyć wariant skorzystania z formy, jaką jest IKE, czyli Indywidualne Konto Emerytalne.  Prowadzą je banki, firmy ubezpieczające na życie, otwarte fundusze inwestycyjne, domy maklerskie. Powstały one własnie po to, by dać możliwość oszczędzania już od 16 roku życia na przyszłą emeryturę.

podobne wpisy:

  1. Jak odkładać na emeryturę?
  2. Przejście z renty na emeryturę – jak ?
  3. Wniosek o emeryturę – kto wypełnia i jak

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.