Jak znaleźć tanie ubezpieczenie w uk

Spora część naszych rodaków przebywa w Anglii, większość z nich planuje tam pozostać na stałe lub przynajmniej żyć tam przez kilka lat. Oczywiście niezbędne jest wtedy posiadanie samochodu, co wiąże się z jego zakupem i ubezpieczeniem. Sam zakup nie stanowi problemu, gdyż jest to dosyć prosta i jak się okazuje tania transakcja. Jak znaleźć tanie ubezpieczenie w UK i nie dać się oszukać?

Oczywiście najlepiej byłoby popytać wśród znajomych ale wiadomo, że tak jak w Polsce, ubezpieczenie posiadane przez znajomego wcale nie musi być korzystne dla nas. Lepiej więc poszukać OC samodzielnie korzystając z najbardziej popularnych stron internetowych, na których dostępne są porównywarki cen ubezpieczeń samochodów m.in. GoComare.com (27 firm ubezpieczeniowych) oraz MoneySupermarket.com (24 firmy ubezpieczeniowe).

Wystarczy wpisać podstawowe dane pojazdu i właściciela i po kilku minutach otrzymamy wynik.

Pamiętajmy jednak, by zawsze otrzymaną wycenę sprawdzić bezpośrednio przed zakupem na stronie u samego ubezpieczyciela – często zdarza się, że porównywarki nie posiadają aktualnych danych. Warto także sprawdzić, która oferta daje nam jakieś dodatkowe zniżki – czasem lepiej dopłacić kilka funtów i mieć jakieś korzyści np. zniżki na opony czy gwarantuje samochód zastępczy podczas naprawy naszego.

Oczywiście takie przeglądanie musi odbywać się z osobą znającą dobrze język, bo złe zrozumienie pewnych warunków może przysporzyć nam poważnych problemów.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC jak sprawdzić
  2. Ubezpieczenie OC gdzie najtaniej?
  3. Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.