Jak zmniejszyć koszty ubezpieczenia kredytu?

Decydując się na kredyt gotówkowy, zawsze naszym dodatkowym kosztem jest ubezpieczenie – o ile w zwykłym kredycie możemy z niego zrezygnować, to już w przypadku poważnych zadłużeń jak kredyt hipoteczny jednak musimy zgodzić się na wykupienie polisy. Jednak wiele osób nie wie, że mamy dwie opcje do wyboru – albo godzimy się na warunki ubezpieczenia, które proponuje nam bank albo też możemy samodzielnie poszukać i wykupić polisę bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej. Można w ten sposób niejednokrotnie zaoszczędzić niemałą sumę, w końcu kredyt mieszkaniowy to zobowiązanie na wiele lat tak więc opłaty ubezpieczeniowe rozkładają się na długi okres więc różnica może być spora.

Analizując koszty kredytu skupiamy się zwykle na miesięcznej racie, chcemy by była jak najniższa, dlatego właśnie należy sprawdzić na których opłatach możemy zaoszczędzić – często banki oferują promocje w postaci obniżonej marży oraz braku prowizji, jednak są to czasowe oferty a ubezpieczenie i możliwość jego zmniejszenia istnieją zawsze.

Samodzielnie poszukując polisy musimy jednak pamiętać o pewnych warunkach, które określa bank – ubezpieczenie musi opiewać na kwotę kredytu. Zawsze tez należy zapytać dokładnie pracownika co jeszcze jest wymagane aby nie dokonać niewłaściwego wyboru.

podobne wpisy:

  1. Czy ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest obowiąkowe
  2. Co daje ubezpieczenie kredytu
  3. Czy ubezpieczenie kredytu jest zwracane?
  4. Jak zmniejszyć cenę za ubezpieczenie OC samochodu?
  5. Samochód na kredyt a ubezpieczenie

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] Ubezpieczenie kredytu to zazwyczaj obowiązkowy koszt, który czeka każdego klienta, w zależności od kwoty kredytu, opłaty te mogą być całkiem spore np. w przypadku kredytów hipotecznych. Dlatego też coraz więcej osób zastanawia się czy ubezpieczenie kredytu jest zwracane przy wcześniejszej spłacie? […]