Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu?

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem polisy ubezpieczeniowej, powinniśmy pamiętać, że cena jaką przyjdzie nam zapłacić zależy przede wszystkim od nas samych. Na rynku ofert jest naprawdę mnóstwo więc trzeba dokładnie wiedzieć czego potrzebujemy, aby dokonać właściwego wyboru i oczywiście nie przepłacić wybierając dodatkowe pakiety, których tak naprawdę nie potrzebujemy.

Podstawowe ubezpieczenie to polisa na życie i w tym przypadku im szybciej ja wykupimy, tym mniej zapłacimy. To oczywiste, ponieważ im człowiek młodszy i zdrowszy tym dłużej pożyje więc równocześnie przez dłuższy okres będzie jeszcze płacił składki. Nigdy nie zapominajmy o porównaniu kilku ofert ubezpieczeniowych – już na tym etapie możemy wyeliminować kilka polis, nie przywiązujmy się do jednej firmy, bo to podstawowy błąd większości Polaków. Bardzo często okazuje się, że konkurencja proponuje o wiele lepsze warunki. Co nam szkodzi to sprawdzić? Najważniejsze jest to, aby dany produkt był w pełni dopasowany indywidualnie do naszych potrzeb a także możliwości (co do miesięcznych płatności). Rezygnując z wielu dodatków, które proponują nam towarzystwa naprawdę zaoszczędzimy sporo.

Zawsze też można zapytać o jakieś zniżki agenta, nie bójmy się negocjacji. W końcu to my jesteśmy klientami więc mamy prawo stawiać warunki oraz wymogi. Pamiętajmy również o płatnościach – zwykle płacąc z góry za rok a nie w ratach zapłacimy o wiele mniej, to samo tyczy się na przykład samodzielnego wykupienia polisy przez internet często oszczędzamy 15-20 %.

podobne wpisy:

  1. Jak porównać ubezpieczenia oc
  2. Wybierasz się na stok? Pamiętaj o ubezpieczeniu!
  3. Jak wybrać ubezpieczenie na życie?
  4. Wszystko o ubezpieczeniu NNW
  5. Ubezpieczenie OC jak wypowiedzieć?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.