Jak wybrać tanie OC?

Zapewne co roku każdy z nas, kto posiada własny samochód, czy też motocykl zastanawia się jak wybrać tanie OC? Niestety nie jest to wcale takie proste, gdyż ubezpieczyciele proponują często dosyć wysokie składki a sama oferta wcale nie wydaje się zbyt atrakcyjna.

Przedstawię więc dziś trzy najważniejsze wskazówki, które być może pomogą podczas dokonania wyboru tej właściwej i taniej polisy OC.

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z faktu, iż dosłownie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym zaproponują nam zupełnie inną cenę za OC. Dzieje się tak dlatego, iż firma we własnym zakresie wylicza wartość składki na podstawie przyjętych przez siebie limitów (zwyżek i zniżek). Często też dana firma specjalizuje się w indywidualnych ofertach skierowanych do określonej grupy osób np. dla osób młodych lub też doświadczonych kierowców, dla osób mieszkających na terenach wiejskich itp. Pamiętaj więc, aby ZAWSZE sprawdzić i porównać oferty OC kilku firm ubezpieczeniowych – im więcej tym oczywiście lepiej dla Ciebie!

W obecnych czasach szukanie właściwego OC stało się dosyć proste, bowiem wcale nie musisz już biegać od firmy do firmy z pytaniami o warunki oferty – wszystkich informacji możesz dowiedzieć się przez internet oraz telefon. Najlepiej jest skorzystać ze specjalnych kalkulatorów, które obliczą za nas wysokość składki na podstawie wszystkich danych – zazwyczaj otrzymamy trzy najtańsze oferty OC. Tutaj należy zaznaczyć, iż wiele towarzystw oferuje zniżki klientom, którzy wypełnią samodzielnie wniosek i zakupią polisę online (nawet do 15 %).

Warto na koniec dodać, iż bardzo ważne jest dokładne wypełnienie wszystkich pól z naszymi danymi, szczególnie tych, które związane są z poprzednimi polisami. Dzięki temu agent może ocenić ryzyko ubezpieczeniowe, które ma ogromny wpływ na cenę OC. Jeśli nie pamiętasz wszystkich niezbędnych informacji, zwróć się do poprzedniego ubezpieczyciela o wydanie zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia – ZOPUK. Jest to bezpłatna opcja, która pozwoli Ci udokumentować historię ubezpieczeniową.

 

podobne wpisy:

  1. Jak wybrać najlepsze OC AC?
  2. Jak znaleźć tanie ubezpieczenie w uk
  3. Jak wybrać ubezpieczenie na życie?
  4. Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?
  5. Ubezpieczenie OC przez internet

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] internetu – koszty wtedy są jeszcze mniejsze i możemy liczyć na dodatkowe, często nie małe zniżki przy zakupie OC online, wybierzmy miesięczne raty które nie obciążą aż tak naszego portfela jak jednorazowa opłata […]