Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?

Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem ubezpieczenia dla swojego dziecka. Jednak jak się okazuje nie jest to wcale takie proste – przede wszystkim trzeba zastanowić się, czy zależy nam na oszczędzaniu pieniędzy, czy też zabezpieczeniu przyszłości dziecka w razie śmierci rodzica?

Osobiście myślę, że lepiej jest skupić się na zaoszczędzeniu pieniędzy na „życiowy start” dla naszej pocieszy, natomiast o jego ochronę możemy zadbać wykupując ogólne ubezpieczenia na życie dla nas i naszej rodziny. Oczywiście warto podjąć taką decyzję o wykupieniu polisy jak najwcześniej, musi także zastanowić się ile chcielibyśmy zaoszczędzić, aby ustalić stosowną składkę. Wielu doradców zrobi nam odpowiednią kalkulację, dzięki której dowiemy się ile „mniej więcej” uzbieramy przez określony czas, wpłacając określoną sumę.

Następny krok to oczywiście wybór właściwej firmy ubezpieczeniowej – warto tutaj zaznaczyć, iż nie zawsze instytucja najbardziej znana i reklamowana jest najlepsza. Należy skupić się przede wszystkim na wybraniu ubezpieczyciela, który w swojej ofercie posiada elastyczne produkty tzn. dopasowywane indywidualnie do każdego klienta. Zwróćmy uwagę na wszelkie opłaty w polisie – tak naprawdę całość naszych wpłaconych środków powinna służyć budowaniu ogólnego kapitału na przyszłość. Niestety coraz częściej spotykamy się z ubezpieczeniami, w których część składki jest pobierana w postaci właśnie dodatkowych opłat i okazuje się, że na tym oszczędzaniu praktycznie nic nie zarobiliśmy.

Dobrze jest także wiedzieć co dzieje się w sytuacji, gdy nie będziemy w stanie przez jakiś czas płacić składek – uczciwa firma powinna mieć jakieś zabezpieczenia na wypadek właśnie takich zdarzeń. Warto także mieć możliwość nie tylko „zawiesić” składki ale także wpłacać czasem większą kwotę.

podobne wpisy:

  1. Jak wybrać ubezpieczenie na życie?
  2. Ubezpieczenie na życie – warto?
  3. Ubezpieczenie OC dziecka
  4. Co sprawdzić przed wykupieniem OC dla firmy?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.