Jak wybrać najlepsze OC AC?

Jak się okazuje, wybór najlepszego ubezpieczenia nie jest wcale łatwą sprawą. Powinniśmy bowiem zastanowić się nad wszystkimi opcjami, przejrzeć i porównać różne oferty, dostępne na rynku a także zapoznać się z opiniami doradców i przede wszystkim klientów danych towarzystw.

Oczywiście każdy ubezpieczyciel będzie zapewniał nas, że to właśnie jego oferta jest najlepsza i wiąże się z wieloma korzyściami. Jednak dla przeciętnego człowieka większość danych przedstawianych przez agenta, nie jest dla nas zrozumiałych i dlatego właśnie wybór jednej oferty może okazać się dosyć skomplikowany i często stresujący. Czy jest więc jakieś rozwiązanie, aby ta droga szukania i w końcu ostatecznego znalezienia właściwej oferty była łatwiejsza i krótsza?

Dziś zajmiemy się wyborem ubezpieczenia OC i AC, które jest niezwykle istotne dla nas, jak i naszej rodziny (pasażerów). Na dodatek ubezpieczenie OC jak wiemy jest obowiązkowe więc jakiegoś wyboru i tak musimy dokonać, natomiast ubezpieczenie AC powinno być dobrane niemal idealnie pod każdym względem, tak by zawsze było dla nas korzystne (w przypadku kradzieży, stłuczki, awarii). Najlepiej jest zacząć samodzielnie od wyszukania specjalnych kalkulatorów OC/AC w internecie – dobrze jest skorzystać z kilku i porównać wyniki. Na tej podstawie wybierzmy dwa, trzy ubezpieczenia i udajmy się bezpośrednio do danego towarzystwa w celu uzyskania większej ilości informacji. Jeśli już wybierzemy najbardziej opłacalną dla nas ofertę nigdy nie decydujmy się na podpisanie umowy u agenta – wróćmy do domu i złóżmy wniosek przez Internet. Dzięki temu zyskamy dodatkowe zniżki w cenie.

podobne wpisy:

  1. Jak wybrać ubezpieczenie na życie?
  2. Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?
  3. Ubezpieczenie OC busów
  4. Jak porównać ubezpieczenia oc

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.