Jak ubezpieczyć telefon

Jak się okazuje najtańsze ubezpieczenie telefonu zaczyna się w granicach zaledwie 5 zł miesięcznie, jednak jeśli zależy nam by ochrona objęła kradzież oraz zalanie telefonu, trzeba będzie zdecydować się na wyższy koszt polisy – około 20 zł (w zależności od wartości urządzenia).

Zazwyczaj warto jest skorzystać z ubezpieczenia, które zaoferuje nam sprzedawca w salonie, gdzie kupujemy telefon. Warto jednak tutaj zaznaczyć, iż tak jak w przypadku każdego rodzaju ubezpieczenia, będą narzucone nam określone warunki do spełnienia a także wyłączenia, w przypadku których nikt nam nie zwróci kosztów za zniszczenia lub też utratę telefonu. W jednej z sieci wymagają na przykład, że podczas kradzieży klient powinien to zauważyć, być pewnym, iż faktycznie doszło do kradzieży, do tego ubezpieczenia można wykupić tylko i wyłącznie do nowego telefonu i obejmuje ono zaledwie dwie szkody rocznie. Dodatkowo w przypadku zniszczenia, ubezpieczyciel może zwrócić telefon innej marki.

Oczywiście nikt nie pokryje szkód, które powstały na skutek nie zachowania ostrożności przez klienta a także gdy nastąpi awaria telefonu o charakterze wewnętrznym. Tak wiec z pewnością jeśli telefon jest dla nas ważną rzeczą, powinniśmy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami proponowanymi przez ubezpieczyciela i w razie możliwości wybrać inną ofertę.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.