Jak ubezpieczyć telefon ?

Telefony komórkowe są coraz droższe, coraz bardziej zaawansowane oraz stały się już nieodłącznym „przyjacielem” niemal każdego człowieka. Chyba nikt już nie wyobraża sobie życia bez nich – to urządzenie, dzięki któremu nie tylko komunikujemy się z innymi, ale także mamy dostęp do internetu, banku, maila, często bazę kontaktów biznesowych oraz sporo prywatnych ale równie ważnych plików.

Niestety coraz to nowsze telefony są podatne na uszkodzenia (naprawa jest dosyć kosztowna) oraz liczne kradzieże, w przypadku których są bardzo małe szanse na ich odzyskanie. Na szczęście operatorzy komórkowi proponują swoim klientom ubezpieczenia telefonu od nieszczęśliwych wypadków – pytanie jednak czy warto ? Oto kilka propozycji operatorów:

Orange – Usługa „Bezpieczny Telefon”

T-Mobile – „Bezpieczne Urządzenie”

Play – „Bezpieczny telefon”

Ubezpieczenia telefonu bezpośrednio w towarzystwach ubezpieczeniowych – niestety taki produkt bardzo rzadko jest dostępny.

Pytanie czy warto ubezpieczyć telefon? Wiele osób wątpi w sens wydawania dodatkowych pieniędzy w celu ubezpieczenia urządzenia, głównie z powodu tego, iż często zdarzają się sytuacje, w których ubezpieczyciele obarczają winą za powstałe szkody czy też samą kradzież – właściciela. A w takim przypadku o odszkodowaniu możemy zapomnieć niestety. Warto więc dokładnie przeanalizować wszystkie warunki i wyłączenia znajdujące się w umowie. Mimo, iż koszt polisy nie jest zbyt wysoki, to jednak nie warto płacić za coś, co nie zapewnia nam bezpieczeństwa i zwrotu kosztów w przypadku zdarzeń związanych z telefonem.

podobne wpisy:

  1. Jak ubezpieczyć telefon
  2. Jak ubezpieczyć dziecko w ZUS
  3. Jak ubezpieczyć mieszkanie
  4. Jak ubezpieczyć się za granicą
  5. Jak ubezpieczyć własną działalność?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.