Jak ubezpieczyć się od zdrady

Ostatnio czytałam dosyć ciekawy artykuł na temat – jak ubezpieczyć się od zdrady? Dotyczył on młodego małżeństwa, które za wszelką cenę chciało zniechęcić drugą stronę do tzw. skoków w bok, tak więc oboje postanowili, że w przypadku zdrady, winowajca wypłaci swojemu małżonkowi stosowne odszkodowanie…

Oczywiście udali się do notariusza chcąc zawrzeć taki zapis w podpisanej wcześniej intercyzie, jednak okazało się, iż jest to prawnie niemożliwe, gdyż dokument ten mógł zawierać wyłącznie kwestie majątkowe itp. Dowiedzieli się jednak, że mogą spisać dodatkową umowę cywilnoprawną, która będzie dokładnie zawierała wszystkie ich postanowienia, warunki oraz żądania co do ubezpieczenia się od zdrady. Oczywiście taka umowa z pewnością byłaby obowiązująca dla obu stron pod warunkiem, iż do zdrady faktycznie by doszło – tak więc trzeba ten fakt w jakiś sposób udowodnić. Chyba każdy domyśla się, że w takiej sytuacji nikt dobrowolnie do zdrady się nie przyzna i sprawa wraz z umowa trafi do sądu. Ciężko jest stwierdzić jak w takiej sytuacji zachowa się sam sędzie, bowiem w Polsce – w przeciwieństwie do krajów na zachodzie, takich spraw jest naprawdę niewiele. I raczej wśród społeczeństwa budzą śmiech lub oburzenie – w końcu podpisywanie tego typu umów świadczy o totalnym braku zaufania do swojego partnera.

Trzeba jednak przyznać, że w obecnych czasach świadomość ludzi jest większa – zdajemy sobie sprawę, że związki się rozpadają, zdarzają się rozwody i to z przeróżnych przyczyn więc pewnie takie odszkodowania od zdrady za jakiś czas nie będą już nikogo dziwić.

podobne wpisy:

  1. Jak ubezpieczyć się za granicą
  2. Jak ubezpieczyć dziecko w ZUS
  3. Jak ubezpieczyć telefon
  4. Czy warto się ubezpieczać?
  5. Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.