Jak ubezpieczyć firmę?

Każdy właściciel prowadzący własną działalność musi liczyć się ze sporym ryzykiem i własnie dlatego warto jest pomyśleć o stosownym zabezpieczeniu swojego przedsiębiorstwa. Mowa tutaj oczywiście o ubezpieczeniu firmy.

Oczywiście wybór polisy zależy od wielu czynników – głównie od rodzaju prowadzonej działalności, oczywiście w wielu przypadkach wykupienie ubezpieczenia jest obowiązkowe, w innych mimo, iż dobrowolne, i tak warto jest je posiadać, ponieważ koszt nie jest zbyt wysoki a korzyści z posiadania ogromne.

Przede wszystkim powinniśmy ubezpieczyć posiadane przez firmę aktywa trwałe, a szczególnie rzeczowe aktywa trwałe (budynki, maszyny, wartościowe narzędzia, sprzęty). Taka polisa chroni nas głównie przed poniesieniem znacznych strat w razie pożaru, powodzi, kradzieży oraz awarii sprzętu.

Oczywiście nie można zapominać również o ubezpieczeniu posiadanych przez firmę aktyw obrotowych tzn. produkty, towary i materiały a także środków transportu.
Czasem warto także pomyśleć o ubezpieczeniu strat finansowych firmy.

podobne wpisy:

  1. Jak ubezpieczyć się za granicą
  2. Jak ubezpieczyć mieszkanie
  3. Jak ubezpieczyć dziecko po urodzeniu
  4. Jak ubezpieczyć dziecko w ZUS
  5. Jak ubezpieczyć się od zdrady

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] podwyższonym ryzykiem finansowym. Z pewnością dla większości przedsiębiorców wykupienie OC dla swojej firmy będzie bardzo cenną i korzystną inwestycją. Jednak nie dla wszystkich – pamiętajmy, że […]