Jak porównać ubezpieczenia oc

Polis ubezpieczeniowych w obecnych czasach na rynku jest naprawdę mnóstwo, a niestety nasze społeczeństwo wciąż niechętnie zmienia ubezpieczyciela, bo po prostu nie wiedzą jak wybrać odpowiednie OC, aby nie wpaść „z deszczu pod rynnę”. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie jak porównać ubezpieczenia OC?

Przede wszystkim skupmy się na znalezieniu oraz zakupie OC przez internet, dzięki temu już na początku zyskujemy za taką opcję dodatkową zniżkę procentową (10-15 %). Następnie musimy znaleźć nie porównywarkę ubezpieczeń – taka możliwość jest korzystna w przypadku innych ubezpieczeń, które różnią się od siebie warunkami, natomiast ubezpieczenia OC zwykle są bardzo podobne, często wręcz takie same, a różnią się wyłącznie ceną. Tak więc powinniśmy poszukać tzw. kalkulatora OC, w przypadku którego samodzielnie wpisujemy wszystkie swoje dane oraz ubezpieczanego pojazdu i na końcu otrzymujemy kilka najtańszych ofert dostępnych na rynku – to bardzo istotne, by nie wybierać polisy OC tylko dlatego, że ktoś nam ją polecił. Pamiętajmy, że powinna ona być dobrana indywidualnie, bo składka jest zależna od licznych czynników i fakt, iż nasz znajomy znalazł dla siebie najtańsze OC wcale nie będzie oznaczać, że dla nas ono również okaże się najlepsze i najtańsze.

Niestety udając się do firmy ubezpieczeniowej lub pośrednika, zwykle nie otrzymamy zbyt obiektywnej opinii i przedstawiciel będzie nas namawiać do oferty, która jest najkorzystniejsza dla niego. Poza tym takie OC zawsze będzie droższe, niż te kupione online, bo doliczane są koszty biura.

 

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC ranking

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.