Grupowe ubezpieczenie pracownicze

Grupowe ubezpieczenie pracownicze jest skierowane dla grupy pracowników oraz wszystkich grup formalnych (m.in. związki zawodowe, spółdzielnie). Tego typu ubezpieczenie jest dostępne na przykład w towarzystwie PZU.

Najmniejsza liczba pracowników, która jest niezbędna w celu zawarcia umowy ubezpieczenia do 30 osób, będących formalnie związanych z danym zakładem pracy ubezpieczającym ich. Do tego rodzaju ubezpieczenia mogą przystąpić osoby w wieku od 18 aż do 69 lat (ochrona trwa do roku, w którym ubezpieczony skończy lat 70). Ubezpieczenie grupowe może być zawarte na rok czasu z automatycznym przedłużeniem na kolejny okres za zgodą pracodawcy oraz oczywiście ubezpieczonego. Uwaga! Tego typu ubezpieczenie pracownicze stanowi jedynie funkcję ochronną a więc nie mamy możliwości gromadzenia kapitału na przyszłość.

Zawarcie umowy ubezpieczeniowej nie jest zależne od stanu zdrowia ubezpieczonej osoby. Co więcej, rozszerzenie zakresu ubezpieczenia również nie wymaga żadnych dodatkowych badań medycznych. Umowa w tym przypadku jest dosyć elastyczna więc można w pełni dopasować wszelkie warunki tak, by spełniały oczekiwania oraz potrzeby osób ubezpieczonych.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenia pracownicze
  2. Czy ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.