Gdzie trafiają nasze składki na polisę?

Polisa na życie gwarantuje wypłatę środków pieniężnych naszym najbliższym w przypadku naszej śmierci. Ten rodzaj ubezpieczenia staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju, stąd towarzystwa prześcigają się w oferowaniu nowych usług i rozwiązań np. łączenie ubezpieczenia na życie z funduszami inwestycyjnymi.

Podstawowe ubezpieczenia to tzw. polisy ochronne, często nazywane również kapitałowymi. Przedmiotem ubezpieczenia jest nasze życie, natomiast płacone składki przeznaczone są na pokrycie ryzyka w przypadku powstania konkretnego zdarzenia (w polisach na życie jest to oczywiście śmierć ubezpieczonego).

Inny rodzaj polis na życie to ubezpieczenia połączone z funduszami inwestycyjnymi. Składki w tym przypadku są dzielone i część trafia do ubezpieczyciela na pokrycie wyżej wspomnianego ryzyka a pozostała kwota jest przeznaczona na inwestycje, które pozwalają na pomnożenie całego kapitału. Decydując się na taką polisę warto dokładnie sprawdzić gdzie trafiają nasze pieniądze i jaki jest poziom ryzyka.

Najlepiej jest dla bezpieczeństwa wpłacać składki na fundusze stabilne, czyli środki są inwestowane w obligacje Skarbu Państwa. Zmniejszamy tym samym potencjalne ryzyko utraty zgromadzonych środków.

 

podobne wpisy:

  1. Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?
  2. Wysokość składki OC – od czego zależy?
  3. Ubezpieczenie OC gdzie najtaniej?
  4. Kiedy i czy warto wykupić ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka?
  5. Co daje ubezpieczenie NNW

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.