Czym jest współwłasność pojazdu

Wyobraźmy sobie taką sytuację – nasze dziecko, które dopiero co uzyskało prawo jazdy pod naszą nieobecność „pożyczyło” nasz samochód, na który oszczędzaliśmy przez długie lata i niestety przez nieuwagę i nieodpowiedzialność doszło do stłuczki lub też wypadku, a nasze auto nie nadaje się już do użytku… Co dzieje się w takich sytuacjach, czy ubezpieczenie jest ważne? Czy odzyskamy odszkodowanie?

Oczywiście z pewnością najważniejsze będzie wtedy zdrowie i życie naszego dziecka – jeśli wyszedł z tego cało, możemy skupić się na formalnościach związanych z OC. Jeśli jednak nasza pociecha ucierpiała w wypadku – często odszkodowanie może być bardzo ważne i pomocne w szybkim powrocie do zdrowia i zapewnieniu dziecku najlepszej opieki. Niestety, jak się okazuje większość firm ubezpieczeniowych robi wszystko, aby nie musieć wypłacać odszkodowania w przypadku, gdy kierowca pojazdu nie był równocześnie jego właścicielem. Oczywiście rodzice bardzo często pożyczają swoim dzieciom samochód i wcale nie musi dojść do aż tak poważnego wypadku. Czy jest jednak jakieś wyjście, aby nie musieć walczyć o należne nam pieniądze z tytułu OC?

Idealna w takich przypadkach okazuje się tzw. współwłasność pojazdu. Polega ona na przeniesieniu części prawa własności na drugą osobę. Dzięki temu wykupując OC, nie tylko ubezpieczamy siebie ale również nasze dziecko, które korzysta z rodzinnego samochodu. Co więcej, część ubezpieczycieli daje możliwość wykupienia droższej oferty OC, w przypadku której w razie spowodowania wypadku przez nasze dziecko, my jako właściciele nie utracimy żadnych zniżek z tego tytułu. Warto o tym pomyśleć w przypadku „świeżo upieczonych” kierowców. Warto dodać, ze dzięki takiej współwłasności, młody kierowca może w pełni skorzystać ze zniżek współwłaściciela samochodu i zapłacić o wiele mniej za OC.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC dziecka
  2. Ubezpieczenie OC czy jest obowiązkowe?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.