Czym jest ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym

Ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym to mówiąc krótko połączenie ochrony ubezpieczeniowej wraz z możliwością pomnażania zgromadzonych na rachunku środków. Jest to niezwykle elastyczny produkt, bowiem klient sam może zdecydować, czy oszczędności mają być wypłacone nam jeszcze za życia, czy jednak po śmierci ubezpieczonego. Sami także dokonujemy wyboru o metodzie inwestowania naszych pieniędzy – portfel stabilny lub też agresywny. Ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród naszego społeczeństwa.

Bardzo ważne jest jednak, aby dokonać właściwego wyboru funduszu inwestycyjnego – zwykle sprawdzą się bezpieczne lub też zrównoważone fundusze. Coraz częściej zdarza się także oferta tzw. funduszy gwarantowanych, w przypadku których ubezpieczyciel zapewnia nam minimalny zysk.

Niemal każdy może posiadać ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym a wysokość składek miesięcznych jest zależna głównie od naszego wieku, płci, stanu zdrowia oraz wykonywanego przez nas zawodu. Jak zawsze trzeba pamiętać o zapoznaniu się z wszystkimi warunkami oraz wyłączeniami w umowie. Czasem firma wymaga od klienta zrobienia badań lekarskich w celu poznania rzeczywistego stanu zdrowia. Oczywiście w umowie wskazujemy osobę uposażoną, która otrzyma zgromadzone pieniądze w razie naszej śmierci i to bez przeprowadzania postanowienia spadkowego.

podobne wpisy:

  1. Czym jest współwłasność pojazdu
  2. Co to jest ubezpieczenie ochronne
  3. Czy ubezpieczenie kredytu jest zwracane?
  4. Po co ubezpieczenie na życie?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.