Czy warto ubezpieczyć kartę kredytową?

Z kart kredytowych korzysta co raz to więcej osób, produkt ten znajduje się także w podstawowej ofercie większości banków. Największą zaletą kart kredytowych jest fakt, iż możemy je ubezpieczyć, chroniąc tym samym nasze finanse.

Każdy bank posiada tak naprawdę inne pakiety ubezpieczeniowe do proponowanych kart kredytowych. Klient więc sam może dobrać dla siebie odpowiednie warunki. Trzeba jednak zaznaczyć, iż niektóre opcje są obowiązkowe m.in. ubezpieczenie od spłaty kredytu. Oczywiście nie jest to wymagane w każdym banku. Jednak mimo wszystko warto się zdecydować na takie rozwiązanie, gdyż jak się okazuje nie jest ono zbyt kosztowne – od 0,06% do 0,35% wartości zadłużenia. Niestety zdarzają się także instytucje, które pobierają większe opłaty, dlatego też warto zawsze zapoznać się dokładnie z warunkami i opłatami, które proponują nam banki. Ubezpieczenie od spłaty kredytu chroni posiadacza karty oraz jego rodzinę w razie śmierci lub też utraty zdolności do pracy. W takich sytuacjach to towarzystwo ponosi koszty spłaty zadłużenia na karcie.

Pozostałe pakiety ubezpieczeniowe związane z kartami kredytowymi są już dobrowolne. Najbardziej popularne to m.in. ochrona przed utratą karty kredytowej, ubezpieczenie karty związane z zakupami, ubezpieczenie przed kradzieżą pieniędzy pobranych z bankomatu, ubezpieczenie na skutek nieszczęśliwego wypadku.

podobne wpisy:

  1. Czy warto ubezpieczyć się od skutków powodzi?
  2. Czy warto kupić ubezpieczenie autocasco?
  3. Czy ubezpieczenie kredytu jest zwracane?
  4. Czy warto się ubezpieczać?
  5. Czy ubezpieczyć szyby w samochodzie?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.