Czy warto ubezpieczyć bagaż?

Jeśli mamy w planach jakikolwiek wyjazd zagranicę, powinniśmy pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia naszego bagażu. Większość firm ubezpieczeniowych oczywiście posiada taką właśnie usługę w swojej ofercie – zwykle jest to opcja dodatkowa dla np. ubezpieczenia NNW.

Co daje nam ubezpieczenie bagażu? Przede wszystkim chroni go od kradzieży lub też utraty w przypadku pożaru, wypadku środka transportu, którym podróżujemy a także od zniszczenia. Decydując się na wykupienie takiego ubezpieczenia, zawsze dokładnie sprawdźmy wszystkie warunki proponowane przez towarzystwa. Zwykle nie będziemy mogli liczyć na otrzymanie odszkodowania jeśli do kradzieży czy też zniszczenia bagażu doszło z powodu naszego zaniedbania. Bagaż powinien być stale pod nasza opieką a jeśli oddajemy go np. do przechowalni zawsze powinniśmy obowiązkowo zachować potwierdzający to dokument. Możemy zapomnieć o odszkodowaniu gdy na przykład bagaże zostaną skradzione z otwartego pokoju hotelowego, czy też samochodu. Oczywiście dzieje się tak również, gdy do kradzieży dojdzie gdy właściciel bagażu w danym momencie jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Kradzież obowiązkowo musi być zgłoszona na policji, by w ogóle móc starać się o odszkodowanie.

Umowa ubezpieczeniowa dotycząca bagażu może być zawarta grupowo lub tez indywidualnie. Suma zależy głównie od miejsca, do którego się udajemy. Natomiast na wypłatę odszkodowania możemy liczyć dopiero po powrocie.

 

podobne wpisy:

  1. Czy warto ubezpieczyć się od skutków powodzi?
  2. Czy warto ubezpieczyć kartę kredytową?
  3. Czy warto się ubezpieczać?
  4. Czy warto kupić ubezpieczenie autocasco?
  5. Jak ubezpieczyć mieszkanie

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.