Czy warto się ubezpieczać?

Wśród produktów ubezpieczeniowych niemal każdy z nas mógłby znaleźć coś dla siebie – ubezpieczyć możemy bowiem niemal wszystko. Pytanie jednak czy i co warto się ubezpieczać? W końcu to pieniądze, które wydawane są w razie nieszczęśliwych wydarzeń w przyszłości, do których wcale nie musi dojść. Ba, niektóre z nich są często mało prawdopodobne. Osobiście uważam, że niektórzy ubezpieczyciele trochę przesadzają ze swoją ofertą produktową np. ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka, które niedawno uruchomił bank ING. Czy to nie lekka przesada? Oczywiście w przypadku takiej sytuacji warto mieć dodatkowe pieniądze, ale przecież nie trzeba wszystkiego nazywać aż tak dosłownie. Mogłoby to być tradycyjne prywatne ubezpieczenie zdrowotne z rozszerzeniem o tego typu przypadki. Wydaje mi się, że takie reklamy nie są niczym pozytywnym dla ludzi…

Wróćmy jednak do pytania zawartego w tytule, czy warto się ubezpieczać? Oczywiście to wszystko zależy od nas samych i naszej życiowej sytuacji. Jeśli posiadamy coś wartościowego, prowadzimy ryzykowny tryb życia lub ogólnie narażeni jesteśmy my, nasza rodzina i nasz dobytek, na przeróżne szkody, to jak najbardziej warto skorzystać z jakiegoś ubezpieczenia. Ale trzeba dobrze wybrać, aby po prostu nie przepłacać za usługi, które nie są nam potrzebne.

Jeśli jednak prowadzimy dosyć „spokojne” życie wtedy pomyślmy jednak o minimalnych, tradycyjnych usługach, z których korzysta niemal każdy – ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie nieruchomości. Dobrze jest wcześniej zastanowić się co faktycznie chcemy ubezpieczyć, udać się do konkretnej instytucji i wykupić wszystko „w pakiecie”. Będzie to o wiele tańsze niż decydowanie się na wykupienie każdego produktu osobno.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.