Czy ubezpieczyć szyby w samochodzie?

Na forach samochodowych często kierowcy aut pytają się o ubezpieczenia szyb, czy jest to konieczne i przede wszystkim korzystne?

Jeden właściciel samochodu wylicza, że wymiana nowej przedniej szyby do nowego bmw kosztuje około 2,5 tys zł. Co było powodem stłuczenia szyby? Rzut kamieniem, oczywiście nie wiadomo czy było to celowe, czy tez może przypadkowe zdarzenie. Taka sytuacja jednak może przydarzyć się niemal każdemu a koszty naprawy są ogromne i niestety nieuniknione. Pytanie jednak, która firma ubezpieczeniowa zwróci koszty takiego zdarzenia w całości? Trzeba oczywiście przejrzeć oferty „polisy na szyby”, które jak się okazuje mogą się znacznie różnić zakresem oraz samą ceną.

Czasem jednak towarzystwo może odmówić wypłaty odszkodowania z różnych względów, wtedy jednak nie należy się poddawać i najlepiej zgłosić sprawę po raz kolejny.

Teraz pomówmy o kosztach takiego dodatkowego ubezpieczenia szyb w samochodzie – 25-27 zł na rok na wartość 1000 zł, jest to niewiele a mamy „święty spokój”. Reguła jest taka, że w pierwszym ubezpieczonym roku za pierwszą szkodę klient nie płaci dosłownie nic, za drugą – musi uiścić 30 % kosztów, za trzecią już 60 %.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC czy trzeba mieć przy sobie

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.