Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje pobyt w szpitalu

Bardzo często ubezpieczenie szkolne oferowane przez szkołę, do której uczęszcza nasze dziecko posiada dosyć ograniczony zakres ochrony i w wielu sytuacjach odszkodowanie nam się po prostu nie należy. Zazwyczaj ubezpieczenie to obejmuje wyłącznie zdarzenia, które miały miejsce wyłącznie na terenie placówki, co więcej często także nie obejmuje pobytu naszego dziecka w szpitalu. Czy więc warto jest w ogóle korzystać z tego typu polis?

Oczywiście, że nie musimy decydować się na ubezpieczenie, które narzuca nam dana szkoła. Mamy prawo do samodzielnego ubezpieczenia naszego dziecka – jest to lepsze wyjście, gdyż sami zdecydujemy jaka oferta jest dla nas najbardziej odpowiednia, często także możemy dobrać zakres ochrony, wysokość sumy ubezpieczenia oraz świadczeń dodatkowych – wszystko po to by oferta spełniała nasze oczekiwania oraz oczywiście finansowe możliwości.

Dobrze jest więc zawsze poprosić w sekretariacie szkoły o umowę polisy i jej warunki – zapoznając się dokładnie z nimi, unikniemy późniejszego rozczarowania, gdy po wypadku naszego dziecka okaże się, że nie dostaniemy żadnego odszkodowania i finansowego wsparcia, które często jest przecież dla nas niezbędne, by nasza pociecha szybko wróciła do zdrowia. Chyba większość rodziców zgodzi się, że na zdrowiu i bezpieczeństwie dziecka nie ma co oszczędzać więc liczy się przede wszystkim jakość i pewność oferty ubezpieczeniowej a nie sama cena.

 

podobne wpisy:

  1. Jakie odszkodowanie za pobyt w szpitalu
  2. Ubezpieczenie OC co obejmuje
  3. Ubezpieczenie NNW dla dziecka
  4. Czy warto kupić ubezpieczenie autocasco?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.