Czy ubezpieczenie podróżne jest wymagane?

Zbliżają się wakacje a więc czas wyjazdów i urlopów. W tym okresie często planując jakąś podróż zastanawiamy się czy ubezpieczenie podróżne jest wymagane? A więc czy jest to nasz obowiązek, czy raczej dobrowolny wybór.

Jak się okazuje ubezpieczenie turystyczne nie jest wymagane, choć zazwyczaj biura podróży je nam proponują i ludzie chętnie z nich korzystają. Jeśli jednak samodzielnie planujemy jakiś wyjazd jak najbardziej powinniśmy pomyśleć o choćby najtańszym ubezpieczeniu – w końcu lepiej wydać zaledwie kilkadziesiąt złotych, niż w razie jakiejkolwiek sytuacji czy to w Polsce, czy zagranicą stracić o wiele więcej – zarówno pieniędzy, jak i też nerwów i czasu. Warto tutaj dodać po raz kolejny, że akurat na naszym zdrowiu i bezpieczeństwie z pewnością nie należy oszczędzać.

Co daje nam ubezpieczenie podróżne? Otóż w razie choroby lub wypadku ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty leczenia (pomyśl jak mogą to być wielkie kwoty w przypadku skomplikowanych operacji?). Dodatkowo takie ubezpieczenie można poszerzyć o ochronę bagażu oraz cennych dla nas przedmiotów, od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz o assistance.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC czy jest obowiązkowe?
  2. Czy ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe
  3. Ubezpieczenie zdrowotne – po co skoro jest NFZ?
  4. Czy ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest obowiąkowe
  5. Czym jest współwłasność pojazdu

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.