czy ubezpieczenie kredytu ratalnego jest obowiązkowe

Przed świętami rusza sezon promocji w sklepach, które dotyczą przede wszystkim zakupów na raty 0 %. Oczywiście wydaje się to być bardzo opłacalne, ponieważ nie musimy „na raz” wydawać większej gotówki, tylko cały koszt dzielimy na dłuższy okres i miesięczna rata wychodzi często naprawdę bardzo, bardzo niska a do tego nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów więc dlaczego nie mielibyśmy z tego skorzystać?

Otóż z tymi zakupami na raty 0 % bywa różnie. Trzeba być czujnym i uważać, ponieważ już nie raz słyszy się opinie o wpychaniu klientom dodatkowego ubezpieczenia kredytu ratalnego, które znacznie zwiększa całkowity koszt. Pytanie więc czy ubezpieczenie kredytu ratalnego jest obowiązkowe i czy raty 0 % naprawdę istnieją?

Otóż oczywiście, że takie raty bez dodatkowych kosztów istnieją pod warunkiem, że dokładnie sprawdzimy ofertę, zapytamy o kilka ważnych kwestii oraz nie damy się namówić sprzedawcy na ubezpieczenie, które wcale nie jest obowiązkowe (mimo, że niektórzy tak będą mówić). Uwaga ! Zdarza się, że sprzedawcy nawet nie pytają klienta czy chce ubezpieczenie, czy z niego rezygnuje – tak więc sprawdźmy dokładnie umowę. To bardzo istotne! Zawsze wyliczmy sobie na spokojnie w domu lub nawet w sklepie jaka będzie całkowita cena za dany sprzęt lub meble wybierając opcje w ratach i czy jest równa kwocie, którą zapłacilibyśmy wybierając płatność w gotówce. Jeśli to raty 0 % obie kwoty muszą być  równe !

podobne wpisy:

  1. Czy ubezpieczenie kredytu jest zwracane?
  2. Czy ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest obowiąkowe
  3. Czy ubezpieczenie podróżne jest obowiązkowe
  4. Ubezpieczenie OC czy jest obowiązkowe?
  5. Dlaczego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.