Czy ubezpieczenie kredytu jest zwracane?

Ubezpieczenie kredytu to zazwyczaj obowiązkowy koszt, który czeka każdego klienta, w zależności od kwoty kredytu, opłaty te mogą być całkiem spore np. w przypadku kredytów hipotecznych. Dlatego też coraz więcej osób zastanawia się czy ubezpieczenie kredytu jest zwracane przy wcześniejszej spłacie?

Niby odpowiedź powinna być oczywista, że jak najbardziej podczas wcześniejszej spłaty kredytu kwota pomniejszona będzie zarówno o odsetki jak i też dodatkowe koszty, które zostały rozłożone na raty ale… niestety nie w każdym banku tak jest. Dlatego też jeśli istnieje możliwość, że będziemy w stanie spłacić w całości kredyt, warto dobrze zapoznać się z wszelkimi warunkami w umowie, które właśnie dotyczą wcześniejszej spłaty. Okazuje się bowiem, że w niektórych bankach ubezpieczenie nie jest zwracane, tylko ochrona trwa nadal (do końca umowy, którą zawarliśmy) jednak nie dotyczy już samego kredytu a klient może wybrać dowolny cel ochrony ubezpieczeniowej. Co więcej po spłaceniu całości kredytu dopiero możemy złożyć wniosek z prośbą o zwrot ubezpieczenia kredytu.

Lepiej jednak wcześniej wszystko sprawdzić, gdyż kwestia wcześniejszej spłaty zawsze jest zawarta w umowie kredytowej – pamiętajmy, że bank raczej nie idzie na rękę klientom, którzy chcą spłacić zadłużenie wcześniej, traci wtedy stały dochód.

podobne wpisy:

  1. Czy ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest obowiąkowe
  2. Czy ubezpieczenie podróżne jest wymagane?
  3. Ubezpieczenie OC czy jest obowiązkowe?
  4. Czy ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.