Czy można ubezpieczyć dom w budowie

Jak się okazuje nie tylko ukończone budynki można ubezpieczyć. Wiele towarzystw posiadana specjalne polisy, które dają nam ochronę ubezpieczeniową budynków w budowie. Chyba każdy zdaje sobie sprawę jak wielki koszt stanowi budowa domu mieszkalnego i własnie dlatego warto jak najwcześniej ubezpieczyć taką inwestycję.

Oczywiście posiadając taką polisę zyskujemy standardowo ochronę przed ryzykiem wystąpienia wszelkich zdarzeń losowych (pożar, powódź, zalanie, grad, lawina, osunięcie się ziemi itd.). W dodatkowych opcjach można także ubezpieczyć sprzęt budowlany, który znajduje się na terenie budowy a także zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem itp. Niestety zdarza się to coraz częściej więc z pewnością warto rozważyć zakup takiej własnie usługi. Co ciekawe, można także dołączyć do ubezpieczenia – NNW w razie wypadku na budowie.

Takie ubezpieczenia zwykle zawierane są na okres jednego roku. Chociaż część towarzystw proponuje polisy nawet do 3 lat. Oczywiście w przypadku krótkiej budowy lub też remontu można starać się o zmianę warunków polisy. Pamiętajmy, że w razie starania się o odszkodowanie należy posiadać stosowne dokumenty tj. faktury za wszystkie materiały oraz wykonane usługi budowlane. Suma oraz składka ubezpieczeniowa określana jest indywidualnie. Warto zaznaczyć, iż ubezpieczenie domu w trakcie trwania budowy jest coraz częściej wymagane podczas brania kredytu hipotecznego.

podobne wpisy:

  1. Czy warto ubezpieczyć się od skutków powodzi?
  2. Czy warto ubezpieczyć kartę kredytową?
  3. Czy każdy posiada ubezpieczenie zdrowotne?
  4. Szkody po wichurze a odszkodowanie
  5. Czy warto ubezpieczyć bagaż?

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] powinniśmy zadbać o stosowne ubezpieczenie domu. Jak wybrać najlepszą polisę? Przede wszystkim nie działajmy zbyt pochopnie – na rynku […]