Czy każdy posiada ubezpieczenie zdrowotne?

Coraz częściej w sieci padają pytania dotyczące ubezpieczeń zdrowotnych. Czym właściwie są i czy każdy posiada ubezpieczenie zdrowotne? Czy jest ono obowiązkowe w naszym kraju, czy jednak dobrowolne?

Ubezpieczenie zdrowotne jest podstawowym rodzajem ubezpieczenia, które obejmuje praktycznie całe nasze społeczeństwo. Jest to produkt obowiązkowy – częściowo potrącany z uzyskiwanych przez pracownika dochodów (1 %) oraz częściowo ze składki podatkowej (7,75 %). Te pieniądze przeznaczane są na funkcjonowanie publicznej opieki zdrowotnej.

Oczywiście osoby młode, które nie są jeszcze zatrudniane, również posiadają obowiązkowe ubezpieczenie, dzięki składkom płaconym przez ich rodziców. Teoretycznie każdy z nas powinien mieć zapewniony dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej w publicznych przychodniach i szpitalach – choć wiadomo, że jakość świadczonych usług bywa bardzo różna… Najgorzej sytuacja wygląda w przypadku specjalistycznych przychodni – kolejki są tak wielkie, że coraz więcej chorych nie ma wyboru i musi skorzystać z prywatnej opieki medycznej. Nie zawsze przecież można czekać rok na wizytę u lekarza.

Dlatego właśnie coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych wychodzi na przeciw oczekiwaniom pacjentów i obecnej sytuacji w kraju, oferując specjalne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych, które są gwarancją fachowej i szybkiej opieki medycznej. Oczywiście to dodatkowy co miesięczny wydatek, jednak mamy pewność, że w trudnej sytuacji możemy liczyć na pomoc lekarzy specjalistów.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnych
  2. Ubezpieczenie OC dla fizjoterapeutów
  3. Ubezpieczenie OC czy jest obowiązkowe?
  4. Ubezpieczenie zdrowotne – po co skoro jest NFZ?
  5. Czy warto się ubezpieczać?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.