Czy warto kupić ubezpieczenie autocasco?

Każdy właściciel samochodu staje przed wyborem czy zakupić nieobowiązkowe ubezpieczenie AC czy też lepiej pozostać tylko przy tradycyjnym OC.

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem pojazdu mechanicznego . Polisa zawiera jest zazwyczaj na okres 12 miesięcy lub krótszy – jednak, co ważne, umowy te nie są przedłużane automatycznie tak jak ma to miejsce w przypadku OC. Ogólne warunki ubezpieczenia ustala dane towarzystwo, nie są więc regulowane przez ustawę, dlatego też poszczególne oferty dostępne na rynku mogą się znacznie różnić. Ubezpieczenie AC obejmuje ochronę samochodu na terenie kraju a także zagranicą.

Jeśli chodzi o zakres AC, to najlepiej zapoznać się z nim w poszczególnych firmach, najczęściej jednak obejmuje szkody powstałe na skutek: zderzenia pojazdów, zderzenia z przedmiotami, osobami lub zwierzętami, zniszczeń przez trzecie osoby, działania sił natury itp. Niestety wiele osób decydując się na zakup AC nie pyta ubezpieczyciela czy polisa obejmuje ochroną kradzież samochodu – to wielki błąd, ponieważ w wielu towarzystwach podstawowy zakres AC nie obejmuje tego typu zdarzeń. Właśnie dlatego tak bardzo istotne jest czytanie OWU.

Na ubezpieczenie autocasco zwykle decydują się posiadacze nowych pojazdów, zakupionych w salonie. Często też biorąc na kredyt taki samochód, kredytobiorca jest zobowiązany do zakupu polisy AC – więc nie do końca jest to dobrowolne ubezpieczenie.

podobne wpisy:

  1. Po co ubezpieczenie AC?
  2. Czy warto się ubezpieczać?
  3. Ubezpieczenie OC czy trzeba mieć przy sobie
  4. Co warto ubezpieczać?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.