Co warto ubezpieczać?

Ubezpieczenie NNW niestety nie jest obowiązkowe w naszym kraju i przez to sporo osób z niego w ogóle nie korzysta. Ba, nieraz słyszałam, że takie ubezpieczenie nie jest im w ogóle potrzebne, bo przecież uważają i z pewnością nic złego im się nie stanie… Chcą zaoszczędzić zaledwie kilkadziesiąt złotych, które zwykle i tak wydają na drobnostki.

Zastanówmy się jednak co będzie, gdy jednak dojdzie do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku i zostaniemy bez środków na leczenie a nasza rodzina często bez pieniędzy na życie. Czy więc na pewno warto jest oszczędzać na tym ubezpieczeniu? Jest ono praktycznie najważniejsze, bo ubezpieczamy nasze życie i dbamy o przyszłość najbliższych.

Zastanówmy się czy jeszcze jest coś, co warto ubezpieczać… Z pewnością są to wszystkie dla nas ważne rzeczy, a więc nasze mieszkanie, samochód, często sprzęt elektroniczny – wszystko w tym przypadku zależy jednak od naszej sytuacji, głównie miejsca zamieszkania, trybu życia itp. Nie zawsze zakupienie takiej polisy będzie dla nas korzystne.

Najważniejsze jest jednak bez wątpienia bezpieczeństwo i zadbanie o przyszłość naszej rodziny – tak więc polisa na życie powinna być dla nas priorytetem. Należy o niej pomyśleć jak najwcześniej, szczególnie, gdy chcemy zatroszczyć się o nasze dzieci. Niestety ludzie często odkładają decyzje o zakupie ubezpieczenia na później, myśląc, że mają czas, nie chcąc sobie zawracać głowy tak nieistotnymi dla nich sprawami. A przecież „licho nie śpi” i niemal w każdej sytuacji może coś się nam przydarzyć… Czy więc na pewno warto odkładać takie decyzje na potem? Jeśli nie jest to ważne dla nas, to pomyślmy o bliskich, dla nich zawsze warto się poświęcić, a tu wystarczy tak naprawdę kilka minut, by wybrać i zakupić polisę.

podobne wpisy:

  1. Czy warto się ubezpieczać?
  2. Ubezpieczenie na życie – warto?

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] mógłby znaleźć coś dla siebie – ubezpieczyć możemy bowiem niemal wszystko. Pytanie jednak czy i co warto się ubezpieczać? W końcu to pieniądze, które wydawane są w razie nieszczęśliwych wydarzeń w przyszłości, […]