Co to jest ubezpieczenie ochronne

Ubezpieczenie ochronne to najtańsza polisa dostępna na rynku, która zapewnia bezpieczeństwo i ochronę naszym najbliższym. Jej przedmiotem jest oczywiście nasze życie. Wypłata odszkodowania następuje w przypadku śmierci klienta – pieniądze trafiają w ręce współmałżonka, dzieci, wnuków, rodziców, lub bliskiej osoby nie będącej nawet spokrewnionej ze zmarłym.

Kwota wypłaconej sumy jest zawsze ściśle określona w zawartej umowie. Ubezpieczony określa take w niej komu firma ma wypłacić pieniądze.

Ubezpieczenia ochronne dzielimy na dwie zasadnicze grupy:

terminowe ubezpieczenia na życie, w których pieniądze są wypłacane określonej osobie po śmierci ubezpieczonego, jeśli jednak nastąpi ona po okresie obowiązywania umowy, świadczenie nie będzie wypłacone!

ubezpieczenia na całe życie – w tym przypadku umowa jest bezterminowa więc po śmierci ubezpieczonego bliscy z pewnością otrzymają określone świadczenie pieniężne.

Niestety jeśli chcielibyśmy zerwać umowę ubezpieczenia ochronnego, firma nie zwróci nam pieniędzy, gdyż ta polisa nie gromadzi kapitału dla klienta. Trzeba o tym pamiętać przed podpisaniem umowy.

Od czego zależy wysokość składki? Przede wszystkim od wieku ubezpieczonego, płci, stanu zdrowia a także zawodu jaki w danym czasie wykonujemy. Wykupienie takiej polisy z pewnością ma wiele korzyści, ponieważ za niewielką kwotę możemy zapewnić bezpieczeństwo naszych najbliższych, gdy nas zabraknie. Na taką polisę często decydują się osoby posiadające kredyty, ponieważ nie chcą obarczać rodziny tak sporym obciążeniem finansowym w razie ich śmierci.

podobne wpisy:

  1. Po co ubezpieczenie na życie?
  2. Polisa ubezpieczeniowa co to jest
  3. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać
  4. Czym jest współwłasność pojazdu
  5. Dlaczego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.