DaeSean Hamilton Authentic Jersey  Co to jest renta dożywotnia ? | Poradnik Ubezpieczenia

Co to jest renta dożywotnia ?

Renta dożywotnia to jedna z form pozyskania dodatkowych środków finansowych w zamian za zrzeczenie się prawa do własności określonej nieruchomości. Bardzo często jest ona mylona z tzw. odwróconą hipoteką, jednak zapewniam, że te dwa produkty są bardzo różne.

Kiedy już zdecydujemy się podpisać umowę z wybranym funduszem hipotecznym, już w tym momencie przejmie on nasze mieszkanie czy też dom. Jednak renta dożywotnia jest gwarancją prawa do zamieszkiwania w danym lokalu aż do śmierci. Uwaga! Jeśli właściciel nieruchomości zbankrutuje lub sprzeda ją osobie trzeciej, my znów pozyskujemy prawo własności. Oprócz powyższych sytuacji przez cały okres mamy możliwość odzyskać prawa własności w przypadku, gdy dana instytucja zaprzestanie wypłacania nam określonych miesięcznych kwot.

Co ważne, nie musimy martwić się wszelkimi dodatkowymi opłatami – na przykład za ubezpieczenie, remonty – ponieważ jest to obowiązek nowego właściciela. Renta dożywotnia nie posiada żadnych limitów więc mamy pełną gwarancję otrzymywania gotówki aż do śmierci. Niestety niewykorzystana suma w przypadku wczesnej śmierci nie jest wypłacana naszym najbliższym to bardzo niekorzystne w porównaniu do odwróconej hipoteki. Co więcej, spadkobiercy tracą prawdo do dziedziczenia nieruchomości w momencie podpisania umowy.

podobne wpisy:

  1. Dlaczego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?
  2. Czym jest współwłasność pojazdu
  3. Kto ma prawo do renty rodzinnej?
  4. Co to jest ubezpieczenie ochronne
  5. Czy ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.