Co sprawdzić przed wykupieniem OC dla firmy?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wykupienie ubezpieczenia OC dla swojej firmy. Trzeba jednak wiedzieć na co należy zwrócić szczególną uwagę przed wyborem konkretnej oferty i podpisaniem umowy ubezpieczeniowej. Tak więc każda osoba prowadząca działalność powinna:

  • Dokładnie przeanalizować warunki proponowane przez ubezpieczyciela w OWU (ogólne warunki ubezpieczenia), bowiem aby ubezpieczenie objęło nas ochroną, musimy przestrzegać pewnych zasadach ostrożności, ściśle określonych w umowie. W przeciwnym wypadku niestety odszkodowanie może nie zostać nam przyznane.
  • Dowiedzieć się w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody np. zniszczenie dokumentów w wyniku zalania pomieszczenia.
  • Należy upewnić się w jaki sposób dany ubezpieczyciel rozumie słowo „szkoda” dla naszej działalności. Warto tutaj zaznaczyć, że instytucja z pewnością nie odpowie za nieprawidłowe zarządzanie firmą oraz straty finansowe, jeśli nasze przedsiębiorstwo związane jest podwyższonym ryzykiem finansowym.
Z pewnością dla większości przedsiębiorców wykupienie OC dla swojej firmy będzie bardzo cenną i korzystną inwestycją. Jednak nie dla wszystkich – pamiętajmy, że wszystko zależy ściśle od rodzaju działalności. W nie wszystkich branżach wykupienie OC jest konieczne np. gdy nie mamy raczej styczności z klientami a nasza praca jest raczej mało ryzykowna.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC dla pośredników
  2. Ubezpieczenie OC dla firm
  3. Ubezpieczenie OC dla tłumaczy
  4. Ubezpieczenie OC jak sprawdzić
  5. Ubezpieczenie OC dla fizjoterapeutów

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.