Cesja ubezpieczenia – na czym polega ?

Decydując się na wzięcie kredytu hipotecznego lub też samochodowego każdy z nas spotka się z terminem jakim jest cesja ubezpieczenia. To dokument, który pozwala na przeniesienie wszelkich praw do ubezpieczenia na daną instytucję bankową, która udzieliła nam kredytu.

Działanie cesji polega głównie na tym, że wszelkie uzyskane odszkodowanie jest przekazywane automatycznie bankowi. Uwaga! To bardzo istotny dokument więc z jego dostarczeniem nie można czekać, ponieważ bank może nawet wypowiedzieć nam umowę kredytową. Cesja stanowi formę zabezpieczenia, jednak jest ostro krytykowana przez spora grupę klientów np. gdy nieruchomość ulegnie całkowitemu zniszczeniu, nasze odszkodowanie spłaci cały kredyt, jednak może zdarzyć się niestety też tak, że będziemy musieli dopłacić do kredytu w takiej sytuacji, bo odszkodowanie po prostu nie wystarczy… Natomiast, gdy odszkodowanie będzie na przykład wyższe – również musimy się trochę postarać, aby wyegzekwować dodatkową gotówkę.

W celu dokonania zakupu polisy ubezpieczeniowej, najlepiej samodzielnie wybrać towarzystwo, które proponuje najbardziej korzystne dla nas warunki a nie to, które podsuwa nam dany bank. Podczas podawania naszych danych nie zapomnijmy określić dokładnej nazwy oraz adresu instytucji bankowej, na którą będzie dokonywana cesja.

Jeśli chodzi o kredyt na samochód, bank zawsze wymaga od kredytobiorcy wykupienia ubezpieczenia autocasco oraz ustanowienia cesji. A więc wszelkie pieniądze z tytułu m.in. kradzieży, zniszczenia auta trafiają do banku.

podobne wpisy:

  1. Jak zmniejszyć koszty ubezpieczenia kredytu?
  2. OWU – Ogólne Warunki Ubezpieczenia
  3. Samochód na kredyt a ubezpieczenie
  4. Czym jest polisolokata?
  5. Czy ubezpieczenie kredytu jest zwracane?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.