Po co ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie w naszym kraju nie jest obowiązkowe i dlatego niezbyt duża grupa ludzi decyduje się na jego wykupienie. Najwidoczniej nie zdają sobie oni sprawy jak istotne jest posiadanie, choćby tej najtańszej polisy, aby móc prowadzić spokojne życie.

Dlaczego powinieneś zdecydować się na zakup ubezpieczenia na życie?

– jesteś odpowiedzialny za swoją rodzinę i zapewnienie jej finansowego bezpieczeństwa,

– to zabezpieczenie na przyszłość dla ciebie i twoich najbliższych w razie utraty pracy, choroby, niezdolności do pracy, śmierci,

– to pieniądze, które pomogą ci powrócić do pełni sił i zdrowia a twoja rodzina chociaż od strony finansowej nie odczuje braku i problemów.

Najważniejsze jest to, by wybrać jak najlepsze ubezpieczenie, które spełni nasze oczekiwania a także nie będzie zbytnim obciążeniem co miesięcznego budżetu. Powinniśmy mieć także w pewność, iż w razie niemal wszystkich zdarzeń losowych odszkodowanie będzie nam lub naszym najbliższym wypłacone w krótkim czasie bez zbędnych formalności.

Rodzaje ubezpieczenia na życie:

indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie, to ubezpieczenie ochronne, które zapewnia odszkodowanie najbliższym ubezpieczonego w razie jego śmierci. Jest to także doskonałe zabezpieczenie kredytu – część banków nawet wymaga jego wykupienia. W razie śmierci rodzina oraz poręczyciele nie spłacają kredytu, pieniądze na ten cel pobierane są z polisy.

dożywotnie ubezpieczenie na życie, również zapewnia odszkodowanie w razie śmierci ubezpieczonego, umowa jest dożywotnia i posiada wartość wykupu. Klient, który zrezygnuje z polisy otrzyma kwotę, jaka przysługuje na dany rok.

ubezpieczenie na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym, to doskonały sposób na długoterminowe oszczędzanie pieniędzy na przyszłość i dodatkowo oczywiście także masz gwarancję wypłaty pieniędzy dla najbliższych w razie śmierci.

polisa posagowa, jak sama nazwa wskazuje służy do zgromadzenia oszczędności (posagu) dla naszego dziecka, które będzie mogło wykorzystać pieniądze po osiągnięciu określonego przez nas wieku.

 

 

podobne wpisy:

  1. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać
  2. Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?
  3. Ubezpieczenie na życie
  4. Ubezpieczenie na życie dla osób starszych
  5. Ubezpieczenie na życie – warto?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.